SUYADER Karikatür Sergisi Katılım Çağrısı

ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN DAYANIŞMA KARİKATÜR SERGİSİ

Uluslararası Sürdürülebilirlik İçin Dayanışma Karikatür Sergisi; Sürdürülebilir Yaşam Derneği (SUYADER) ve Karikatür Atölyesi işbirliği ile düzenlenmiştir. Sergi, küresel iklim krizinin nedenlerini ve sonuçlarını vurgulayan, doğadaki diğer canlıların yaşam haklarına saygı duyan, eleştirel ve farkındalık yaratan anlatılar içeren çizimler için karikatür sanatçılarına bir davettir.

Sürdürülebilirliğin rekabeti değil dayanışmayı içeren bir kavram olduğunun bilincinden hareketle, sorumsuz tüketim sonucu tükenmeye yüz tutan gezegenimizi rekabetle değil dayanışma ile kucaklamak ve çizimlerle farkındalık yaratmak hedeflenmiş ve bu yüzden bir yarışma değil sergi çağrısı yapılmıştır.

Sergi için çağrıya 25 Temmuz 2020’de çıkılmış ve 25 Eylül 2020’ye kadar 2 aylık bir sürede başvurular kabul edilmiştir.

Sergi duyurusu büyük ilgi görmüş ve 35 ülkeden 600 karikatür gönderilmiştir. Jüri değerlendirmesi sonucunda 0-18 yaş grubunda 20, yetişkin grupta olmak üzere toplam 218 eser sergilenmeye değer bulunmuştur.

Sergilenmeye değer bulunan eserler 22 Nisan 20021 tarihine Dünya Günü’nde çevrimiçi olarak sergilenmeye başlanmıştır ve bir ay süresince açık kalacaktır.

Sergi linki:https://miro.com/app/board/o9J_lRGD_4g=/ 

Ayrıca sergi linkine SUYADER sosyal medya hesaplarında yer alan biyografideki linkten de erişilebilmektedir. (instagram: @suyader)

Sergide yer alan eserler bir albüm halinde yayınlanacak ve bu albüm sergiye eserleri seçilen tüm sanatçılara gönderilecektir. Çevrimiçisergidebualbümünbasılabilmesiiçingerekendesteğeulaşabilmekiçinbirfonlamauygulaması da yer almaktadır.

Sizler de DAYANIŞMANIN SANATLA İFADE EDİLDİĞİ buanlamlısergininkalıcıolmasınısağlayacakbueserekatkıvermekistersenizaşağıdakilinktendestekolabilirsiniz:

https://fongogo.com/Project/suyader-uluslararasi-karikatur-sergisi-basili-katalog

 

Eserler, pandemi kısıtlamalarının bitiminde Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve diğer ülkelerde de sergilenecektir.

 

SUYADER & Karikatür Atölyesi

III. ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM KONGRESİ

Cumhuriyetimizin 100. Yılında
Sürdürülebilir Geleceği Birlikte Tasarlamak

9-10 KASIM 2023
İzmir-TÜRKİYE

Kongre Kitabı Çıktı!