“Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi Projesi”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi Projesi” çalışmalarına başladı.

Yaşar, projede kendilerine rehberlik etmeleri için Sürdürülebilir Yaşam Derneği yöneticileriyle bir araya gelerek, Dernek Başkanı Prof. Dr. Emine Aksoydan’ın görüşlerini dinledi.

Projenin en kısa sürede hayata geçmesi için gerekli araştırmaları dernekle yapacaklarını belirten Yaşar, ayrıca projenin sadece alzaymır hastaları ve yaşlılar için değil hasta yakınlarına büyük bir kolaylık sağlayacağını söyledi.

Belediye Başkanı Yaşar, şöyle konuştu:

“Bazı hemşehrilerimiz yaşlı yakınlarını tek başına evde bırakıp gitmek zorunda kalıyorlar. Bu durumlarda biz devreye gireceğiz. Merkezimize yaşlı ve alzaymır hastaları sabah bırakılıp akşam alınabilecek. Gerekli durumlarda ise geçici olarak yatılı da kalabilecekler. Vatandaşlarımızın gözü arkada kalmayacak. Bu merkez ile yaşlı ve alzaymır hastalarına destek olacağımız gibi yakınlarına da nefes aldıracağız.”

Aksoydan ise Yakacık Mahallesi’nde yapılması planlanan projeye ilişkin Yaşar’a teşekkür ederek, “Gerekli izinler, belgeler ya da destekler konusunda elimizden geleni yapacağız. Bu proje benim hayalimdi. Proje için titizlikle çalışacağız.” dedi.

Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu da toplantıda, dernek üyelerine proje hakkında bilgi verdi.

Leave A Comment